LKS Haczów Gospodarze
LKS Wesoła Goście

Haczów

LKS Wesoła
Piotr Kajdas nierozważny atak nogami na nogi przeciwnika
Marcin Sobkowicz odepchnięcie przeciwnika w przerwie w grze

Mariusz Drewniak
Mirosław Ząbek
Piotr Kajdas

Kozdraś Kinga Kierownik drużyny
Tomasz Ostafiński Trener

Autor:

Utworzono:

23.09.2018

Po serii trzech porażek potykaliśmy się w meczu z bezpośrednim rywalem z dołu tabeli LKS Haczów. Znów dziś nie można było skorzystać z usług kilku piłkarzy, Witolda Drewniaka z wiadomej przyczyny, Pawła Sochy - choroba, Sławomira Wielgosa - kontuzja, a także Piotra Wrony. Początkowe minuty należały do gospodarzy, strzał z prawej strony zawodnika Haczowa z problemami obronił Eryk Karnas a za moment uderzenie zza pola karnego minęło słupek. Po dziesięciu minutach do gry wziął się nasz zespół, po faulu z lewej strony boiska, Kamil Barć uderzył na bramkę a futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Cztery minuty później ten sam gracz w kornera omal nie zaskoczył bramkarza gospodarzy,który końcami palców sparował piłkę na poprzeczkę. Wreszcie w 32 minucie Arkadiusz Lubas wywalczył futbolówkę na połowie rywala, zagrał do Wojciecha Dyraka, a ten uderzył zza pola karnego, bramkarz miejscowych odbił piłkę, ale ta spłatała mu figla i wpadła za plecy do siatki. Objęliśmy zasłużone prowadzenie. W 37 minucie strzał z ponad trzydziestu metrów Tomasza Ostafińskiego tym razem golkiper Haczowa pewnie złapał. Gdy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z jednobramkowym prowadzeniem, arbiter przyznał Nam rzut wolny z okolic połowy boiska, Tomasz Ostafiński dośrodkował do Wojciecha Dyraka, ten zgrał do Patryka Pileckiego, a ten strzałem w dalszym róg pokonał bramkarza gospodarzy. W przerwie wiadome było, że rywal w drugiej odsłonie zaatakuje, sprzymierzeńcem Haczowa był także wiatr, który zaczynał być coraz bardziej porywisty. Trener rywali dokonał trzech zmian i ... powinniśmy prowadzić zaraz po zmianie stron trzema bramkami, strzały "Szewy" i dwukrotnie Wojciecha Dyraka niestety mijały słupek. Z minuty na minutę podświadomie zaczęliśmy bronić wyniku co spowodowało dużą przewagę w posiadaniu piłki przez Haczów. Na szczęście dziś nasz blok obronny zaczynający się od Szewy poprzez świetnie dysponowanego w swej nowej roli Dariusza Bobera, który praktycznie odciął od podań napastników, grał bardzo mądrze i nie pozwalał na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Gospodarze próbowali strzałów zza pola karnego i uderzenie czarnoskórego gracza Haczowa w bardzo ładnym stylu wybronił Eryk Karnas, Zaś próby wrzutek w pole karne dziś nie sprawiały problemów i były bardzo pewnie wybijane. W końcówce gospodarze wywalczyli rzut wolny tuż za linią boczną pola karnego i po dośrodkowaniu zawodnik miejscowych głową chybił, była to jedyna sytuacja bramkowa naszych przeciwników. W doliczonym czasie gry trzeba pochwalić bardzo mądre zachowanie Mariusza Drewniaka, który w stylu Włodzimierza Smolarka przeholował piłkę trzydzieści metrów do narożnika boiska i tam wraz z Szewą "ukradli" sporo czasu pozostałego do końca spotkania. Gdy w 94 minucie arbiter podyktował rzut wolny z boku pola karnego i oznajmił, że po nim zakończy spotkanie było wiadome, że upragnione trzy punkty zabierzemy do Wesołej. Cały zespół dzisiejsze zwycięstwo dedykuje Naszym solenizantom, Witoldowi Drewniak, Kamilowi Barć i Marcinowi Sobkowicz, którzy w tym tygodniu obchodzili swe urodziny. STO LAT chłopaki.